środa, 12 sierpnia 2020

ZD Motor Polska

Administrator włącz . Opublikowano w Ogólne

ZD logo polskaMarka ZD Motor Polska została powołana we wrześniu 2014 roku przez Spółkę HF Inverter Polska Sp.C. z siedzibą w Toruniu.

ZD Motor to polska marka i polski kapitał.

Pod tą marką dostępna jest technika napędowa z segmentu małych napędów AC/DC, monobloków napędowych, precyzyjnych przekładni planetarnych oraz napędów dedykowanych - wykonanych precyzyjnie pod potrzeby Klienta bądź branży.

Wszystkie napędy dostępne pod marką ZD Motor Polska są produkowane przez Ningbo Zhongda Leader Transmission Equipment CO.,Ltd. z siedzibą w Ningbo w Chinach. Przedsiębiorstwo to jest obecnie największym producentem małych napędów w Chinach. Posiada rozbudowany dział techniczny, a zasoby ludzkie i maszynowe umożliwiją produkcję małoseryjną napędów o konstrukcji dedykowanej dokładnie pod potrzeby Klienta. Istnieje również możliwość produkcji napędów na bazie dokumentacji technicznej dostarczonej przez Klienta. Zhongda Motor produkuje i dostarcza napędy dla zanaych marek z Japonii, USA i Europy. W Kanadzie działa Spółka zależna - odpowiedzialna nie tylko za dystrybucję napędów na region Ameryki Północnej i Południowej, ale również za wdrażanie nowych technologii, stąd w ofercie firmy znalazły się precyzyjne przekładnie planetarne serii VR dedykowane do silników serwo takich producentów, jak: Panasonic, Yaskawa Electric, Mitsubishi Electric, Omron, Fuji Electric Systems, Sanyo Denki, Toshiba Machine, Tamagawa Seiki, Nikki Denso, Sanmei, Miki Pulley, Funac.

Pod marką ZD Motor Polska montowane są w Polsce małe napędy AC i DC, które w 2012 roku zostały certyfikowane przez Polski Rejestr Statków i uzyskały certyfikat EMC i LVD. W Polsce produkowane są również prototypy konstrukcji dedykowanych pod potrzeby Klienta, które po przejściu stosownych testów i badań przekazywane są do produkcji w zakładach w Ningbo pod stałym nadzorem ZD Motor Polska.

Napędy dedykowane dostępne są już w produkcji małoseryjnej (od 1.000 szt rocznie). Produkcja takich napędów realizowana jest zarówno na podstawie dokumentacji technicznej dostarczonej przez Klienta jak i stworzonej przez ZD Motor Polska na podstawie danych technicznych dostarczonych przez Klienta.

logo ZHongdaPrzedsiębiorstwo Ningbo Zhongda Leader Transmission Equipment CO.,Ltd. z siedzibą w Ningbo w Chinach powstało w 1996 roku. Od samego początku działalności przedsiębiorstwo produkuje silniki AC i DC. Specjalizuje się w napędach małych mocy - od 3W (wielkość mechaniczna 42mm) do 180W (wielkość mechaniczna 104mm) dla zasilania AC i od 6W (wielkość mechaniczna 60mm) do 300W (wielkość mechaniczna 104mm). Napędy te dostępne są z przekładniami walcowymi w pełnym zakresie mocy i o przełożeniach od i=3 do i=200. Silniki te można również połączyć z dedykowanymi przekładniami ślimakowymi. W roku 2007 przedsiębiorstwo wprowadziło do swojej oferty silniki prądu stałego bezszczotkowe (BLDC) w zakresie mocy od 10W (wielkość mechaniczna 60mm) do 90W (wielkiość mechaniczna 90mm). Kolejnym etapem rozwoju firmy było wprowadzenie do oferty napędów monoblokowych, silników AC sprzęgniętych z przekładnią walcową w zakresie mocy do 100W (1/8HP) do 3700W (5HP). W tym wykonaniu dostępne są przełożenia od i=3 do i=1800. Jest to konstrukcja napędu, gdzie liczą się nie tylko parametry techniczne ale również wymiary gabarytowe. W 2013 roku po raz kolejny została poszerzona oferta - wprowadzone zostały przekładnie planetarne, zarówno do silników małych mocy (od 10W do 60W) jak i do silników serwo. W 2014 roku rozpoczęto produkcję motoreduktorów z przekładniami kątowymi - walcowo-stożkowymi i walcowo-ślimakowymi - w zakresie mocy od 25W (wielkość mechaniczna 80mm) do 180W (wielkość mechaniczna 104mm). Prócz standardowej oferty produktowej, przedsiębiorstwo wykonuje również napędy specjalne - dedykowane pod potrzeby Klientów lub branż. W takiej ofercie znajdują się napędy do drzwi rozsuwanych, bramek sklepowych, szczotkarek przemysłowych itp.
W przedsiębiorstwie Zhongda Motor pracuje ponad 750 osób w tym 33 konstruktorów napędów. Na świecie posiada własne centra dystrybucji oraz przedstawicielstwa.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.

Siedziba firmy ZD Zhongda Motor
Siedziba firmy ZD Zhongda Motor
Zarząd ZD Zhonga Motor i HF Inverter Polska
Zarząd ZD Zhonga Motor i HF Inverter Polska
Targi Hannover Messe 2014
Targi Hannover Messe 2014
Targi Automaticon Warszawa
Targi Automaticon Warszawa
Targi Hannover Messe 2012
Targi Hannover Messe 2012
Biuro doradców techniczno-handlowych ZD Zhongda Motor
Biuro doradców techniczno-handlowych ZD Zhongda Motor
Hala produkcja ZD Zhongda Motor
Hala produkcja ZD Zhongda Motor
Produkcja ZD Zhongda Motor
Produkcja ZD Zhongda Motor
Produkcja ZD Zhongda Motor
Produkcja ZD Zhongda Motor
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9