środa, 12 sierpnia 2020

Silniki DC

włącz . Opublikowano w HF Inverter

Wymierając napęd do urządzeń wymagających zasilania prądem stałym, stajemy przed wyborem pomiędzy silnikami DC szczotkowymi i bezszczotkowymi. Poznajcie Państwo szereg zalet, jakimi cechuje się rozwiązanie pierwszego typu.

Proste użytkowanie – bez skomplikowanych układów sterowania
Ogromną zaletą silników DC jest to, że są wyjątkowo proste w sterowaniu. Jeśli wybieramy układ o stałej prędkości obrotowej, to nie potrzebujemy żadnego układu sterującego, w innym przypadku system będzie podstawowy. To ogromne ułatwienie w porównaniu do napędów BLDC, wymagających skomplikowanych rozwiązań. Na tym jednak nie kończą się pozytywne cechy napędu szczotkowego.

Korzyścią, która przemówi do wielu przedsiębiorców i projektantów automatyki przemysłowej, będzie cena. Silnik DC szczotkowy nie kosztuje dużo, nie muszą także Państwo opłacać sterowników. W połączeniu z różnymi dostępnymi rozmiarami oraz wysoką kulturą pracy w trudnych warunkach, otrzymujemy więc napęd pewny, niezawodny nawet w przypadku zakłóceń czy niesprzyjającym środowisku.

Podzespoły tworzymy również według Państwa indywidualnych potrzeb. Wystarczy wskazać nam przewidywane zastosowanie (napęd do bramy, przekładnia planetarna, a może hamulec?), wymaganą moc czy prędkość obrotową oraz warunki, w jakich sprzęt ma działać, byśmy przygotowali dla Was najbardziej optymalną propozycję.