środa, 12 sierpnia 2020

Silniki DC

włącz . Opublikowano w HF Inverter

Wymierając napęd do urządzeń wymagających zasilania prądem stałym, stajemy przed wyborem pomiędzy silnikami DC szczotkowymi i bezszczotkowymi. Poznajcie Państwo szereg zalet, jakimi cechuje się rozwiązanie pierwszego typu.

Proste użytkowanie – bez skomplikowanych układów sterowania
Ogromną zaletą silników DC jest to, że są wyjątkowo proste w sterowaniu. Jeśli wybieramy układ o stałej prędkości obrotowej, to nie potrzebujemy żadnego układu sterującego, w innym przypadku system będzie podstawowy. To ogromne ułatwienie w porównaniu do napędów BLDC, wymagających skomplikowanych rozwiązań. Na tym jednak nie kończą się pozytywne cechy napędu szczotkowego.

Korzyścią, która przemówi do wielu przedsiębiorców i projektantów automatyki przemysłowej, będzie cena. Silnik DC szczotkowy nie kosztuje dużo, nie muszą także Państwo opłacać sterowników. W połączeniu z różnymi dostępnymi rozmiarami oraz wysoką kulturą pracy w trudnych warunkach, otrzymujemy więc napęd pewny, niezawodny nawet w przypadku zakłóceń czy niesprzyjającym środowisku.

Podzespoły tworzymy również według Państwa indywidualnych potrzeb. Wystarczy wskazać nam przewidywane zastosowanie (napęd do bramy, przekładnia planetarna, a może hamulec?), wymaganą moc czy prędkość obrotową oraz warunki, w jakich sprzęt ma działać, byśmy przygotowali dla Was najbardziej optymalną propozycję.

Silnik BLDC

włącz . Opublikowano w HF Inverter

Jeśli szukacie Państwo serca do urządzenia z układem napędowym, to z czystym sumieniem możemy Wam polecić silniki BLDC. Określane także jako napędy bezszczotkowe, modele te mają znacznie uproszczoną budowę w porównaniu do silników DC. Nie oznacza to jednak, że zastosowano tu prostsze rozwiązania: technologia stojąca za napędami BLDC już w momencie wkroczenia na rynek została uznana za rewolucyjną!

Rozwiązanie sprzyjające ciągłości pracy
Zwarta budowa, pomniejszona dzięki wyeliminowanie mechanicznych podzespołów, a także brak iskry sprawiają, że silniki BLDC mogą być wykorzystywane w znacznie szerszym zakresie, niż modele DC. W efekcie możemy Państwu zaproponować rozwiązania zarówno do bram, przekładni planetarnych czy zamiatarek, jak i do zaawansowanej automatyki przemysłowej.

Najistotniejszą zaletą tej propozycji jest jej wysoka bezawaryjność. Poza ewentualną wymianą łożyska, w napędzie tym nie ma elementów, które z czasem zużywają się i mogą potrzebować wymiany. Oznacza to zapewnienie ciągłości pracy, tak ważne w procesach przemysłowych.

Na stronie znajdą Państwo nasze propozycje napędów bezszczotkowych. Rozwiązania przygotowujemy także według Waszych wytycznych, dostosowując modele do przewidywanego napięcia, prędkości obrotowej, mocy oraz warunków, w jakich urządzenie ma pracować.

Historia

włącz . Opublikowano w HF Inverter

Od założenia przedsiębiorstwa 7 września 2006 roku, działanie każdego pracownika firmy HF Inverter ukierunkowane jest na zapewnienie najwyższej jakości obsługę techniczną i handlową naszych Klientów. Zagadnienia te tworzą fundament naszego sukcesu i przekładają się na zaufanie, którym obdarzają nas Klienci oraz współpracownicy. Jest to nasza siła napędowa i na tej podstawie rozwijamy stale naszą firmę. 

Zapraszamy do zapoznania się z historią firmy HF Inverter.

2006 – 2007 : Początki działalności

 • 2006 : Powstanie jednoosobowego przedsiębiorstwa handlowego działającego pod nazwą EuroDrive Polska. Przedsiębiorstwo specjalizujące się w zaopatrzeniu służb utrzymania ruchu w komponenty dla maszyn.
 • 2007 : Nawiązanie współpracy z firmą HF Inverter CO.,Ltd – azjatyckiego lidera w produkcji nowoczesnej techniki napędowej.

2008 – 2010 : Wczesne lata

 • 2008 : Powstanie spółki HF Inverter Polska Sp.C., która jest kontynuatorką działalności przedsiębiorstwa jednoosobowego.
 • 2008 : Wizyta Zarządu EURA Drives Electric CO.,Ltd. (dawniej HF Inverter CO.,Ltd ) w siedzibie firmy HF Inverter Polska.
 • 2008 : Nowy produkt – przemiennik częstotliwości E-1000
 • 2009 : Zmiana siedziby spółki, nowa hala magazynowo-biurowa o łącznej powierzchni 450m2. W spółce pracuje już 8 osób.
 • 2009 : Jako pierwsza firma w branży techniki napędowej uruchamiamy specjalistyczny sklep internetowy działający pod adresem www.hfsklep.pl
 • 2010 : Uruchomienie autoryzowanego serwisu EURA Drives Electric CO.,Ltd
 • 2010 : Pierwsze uczestnictwo w Międzynarodowych Targach Poznańskich AUTOMA 2010
 • 2010 : Pierwsze uczestnictwo w Międzynarodowych Targach Automatyki i Pomiarów AUTOMATICON 2010
 • 2010 : Uczestnictwo naszej firmy na targach SPS/IPC/Drives 2010 w Norymberdze wraz z firmą EURA Drives Electric.

2011 – 2013 : Nowe produkty

 • 2011 : Prezentacja nowych produktów podczas uczestnictwa w Międzynarodowych Targach Automatyki i Pomiarów AUTOMATICON 2010
 • 2011 : Nowy produkt w ofercie, przemiennik częstotliwości E-1000 IP55
 • 2011 : Świętowanie 5-lecia przedsiębiorstwa HF Inverter Polska Sp.C.
 • 2011 : Uczestnictwo naszej firmy na targach SPS/IPC/Drives 2011 w Norymberdze wraz z firmą EURA Drives Electric.
 • 2011 : Sprzedaż 50-cio tysięcznego przemiennika częstotliwości marki EURA na rynku polskim
 • 2012 : Rozpoczęcie projektu „Regionalne seminaria dla służb utrzymania ruchu – dobry sposób na poszerzenie wiedzy i nawiązywanie cennych kontaktów". Seminaria organizowane są na terytorium całego kraju. W roku 2012 zaplanowano 25 takich spotkań.
 • 2012 : W konkursie organizowanym przez wydawnictwo branżowe „Utrzymanie Ruchu" nasz produkt – przemiennik częstotliwości E-1000 IP55 – otrzymał wyróżnienie „Produkt Roku 2012" za innowacyjną modułową koncepcje obudowy przetwornicy częstotliwości.
 • 2012 : Nowy produkt – przekładnie hipoidalne THF – pierwsza taka konstrukcja dostępna na rynku polskim i Europy.
 • 2012 : Wizyta współwłaścicieli firmy HF Inverter Polska w siedzibie EURA Drives Electric CO.,Ltd. z okazji 20-lecia jej działalności.
 • 2012 : Nowy produkt – przemienniki częstotliwości EURA® E-2000 Vector. Posiadają sterowanie wektorem pola w otwartej pętli lub ze sprzężeniem zwrotnym.
 • 2012 : Nowy produkt – silniki elektryczne serii MS
 • 2013 : Siedziba główna zlokalizowana jest w nowym budynku biurowo-magazynowym przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie 101e w Toruniu. Na powierzchni 1.000 m2 znajduje się podręczny magazyn oraz dział handlowy i techniczny. Posiadamy własne stanowiska montażowe, diagnostyczne i serwisowe produktów znajdujących się w ofercie firmy.
 • 2013 : W spółce pracuje już 17 osób. Większość z nich to inżynierowie automatycy, posiadający niezbędną wiedzę i doświadczenie z mechatroniki, którzy tworzą dział doradców techniczno-handlowych. Dużym wsparciem dla działu doradców jest dział techniczno-serwisowy.
 • 2013 : Wyróżnienie „Produkt roku 2013" oraz „Najbardziej innowacyjny produkt roku" otrzymują przekładnie hipoidalne THF w konkursie organizowanym przez miesięcznik naukowo-techniczny „Napedy i Sterowanie".
 • 2013 : Kontynuacja projektu „Regionalne seminaria dla służb utrzymania ruchu – dobry sposób na poszerzenie wiedzy i nawiązywanie cennych kontaktów". Seminaria organizowane są na terytorium całego kraju. W roku 2013 zaplanowano 35 takich spotkań.

2014 - 2016 : Czas na rozwój

 • 2014 : Nowy produkt – przemienniki częstotliwości EURA® E-800. Jest to urządzenie zaprojektowane i skonstruowane od podstaw, z myślą o branży – HVAC i Wod.-Kan.
 • 2014 : Nowy produkt – przemienniki częstotliwości EURA® EP66. Wysoki stopień szczelności obudowy (IP66) umożliwia instalację przetwornicy tuż przy silniku elektrycznym bez obaw o warunki pracy.
 • 2014 : Powstanie nowej Spółki - zgodnie z przyjętmy palnem rozwoju naszej firmy informujemy, że w marcu 2014 roku rozpoczęła swoją działalność nowa Spółka -
  HF Inverter Sverige AB. Spółka z siedzibą w Szwecji odpowiedzialna będzie za obsługę klientów na rynku skandynawskim, tj: Szwecja, Norwegia, Finlandia i Dania.
 • 2014 : Spółka rozpoczęła realizację projektu pt: "Wdrożenie systemu B2B w celu automatyzacji procesów biznesowych z Partnerami." Projekt jest współfinansowany z środków UE. Umowa o dofinansowanie nr UDA-POIG.08.02.00-04-005/14-00 w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013. Oś priorytetowa 8: Społeczeństwo Informacyjne - zwiększenie innowacyjności gospodarki. Działanie 8.2: Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B. Fundusze europejskie - dla rozwoju innowacyjnej gospodarki.

Nasza misja

włącz . Opublikowano w HF Inverter

„Nasza jakość napędem Twojego sukcesu”

Jesteśmy firmą bazującą na dużym doświadczeniu i wiedzy naszych pracowników z branży techniki napędowej. Wiemy, że ta branża dynamicznie się zmienia, tak jak zmieniają się dynamicznie potrzeby naszych Klientów.

Pojęcie jakości rozumiemy jako niezawodne napędy i rozwiązania techniczne z funkcjami dopasowanymi do oczekiwań naszego Klienta.

Każdą potrzebę naszych Klientów traktujemy jako niepowtarzalne wyzwanie, któremu sprostamy dzięki naszej kreatywności, sprawności w działaniu i szerokiej ofercie.

Nasze pomysły śmiało wdrażamy w życie. Wiemy, że potrzeby Klientów oraz nasze zaangażowanie w pracę, pozwalają zamienić idee w rzeczywistość.

Odważnie zmieniamy naszą firmę, by odpowiadała na potrzeby rynku i naszych Klientów. Wiemy, że nasza praca ma bezpośredni związek z postrzeganiem naszej oferty i zadowoleniem z naszych usług.

Wyznaczamy sobie ambitne cele. Kreatywne spory i dyskusje są nieodzownym elementem współpracy naszych działów, ale wszystko po to, aby ostateczny efekt naszych prac idealnie odpowiadał na potrzeby naszych Klientów.

Nawet najbardziej skomplikowane technologie, systemy i wspierające je procesy muszą iść w parze z naszym indywidualnym rozwojem i stałym podnoszeniem kompetencji. Doświadczenie zebrane w różnych branżach zostały konsekwentnie przeniesione na funkcjonalność naszych produktów.

Geneza członu naszej nazwy, liter HF

H F = Human, Future

Human - (z j.ang. człowiek) Dla nas człowiek jest najważniejszy. Człowiek jako istota społeczna nie może się w pełni realizować bez obecności drugiego człowieka. Wiemy, że każdy człowiek ma indywidualne potrzeby, cechy odróżniające go od innych, co sprawia, że posiada on określoną osobowość. My, swoją działalnością, pomagamy zaspokoić jego podstawowe potrzeby bezpieczeństwa, samorealizacji i rozwoju.

Future - (z j.ang. przyszłość) Przyszłość zaczyna się dzisiaj, nie jutro, dlatego nasze pomysły śmiało i bez obaw wprowadzamy w życie. Wiemy, że zaawansowanie dzisiejszych i jutrzejszych rozwiązań technologicznych oraz nasze zaangażowanie pozwalają zmienić idee w rzeczywistość.

O firmie

włącz . Opublikowano w HF Inverter

Przedsiębiorstwo HF Inverter Polska rozpoczęło swoją działalność w 2006 roku w Toruniu.

HF Inverter to polska firma z polskim kapitałem.  

Siedziba główna zlokalizowana jest w nowym budynku biurowo-magazynowym przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie 101e w Toruniu. Na powierzchni 1.000 m2 znajduje się podręczny magazyn oraz dział handlowy i techniczny. Posiadamy własne stanowiska montażowe, diagnostyczne i serwisowe produktów znajdujących się w ofercie firmy.

HF Inverter Polska jest oficjalnym partnerem EURA Drives Electric CO.,Ltd. – lidera w zakresie projektowaniu i produkcji nowoczesnych przemienników częstotliwości, softstarterów i serwo napędów elektrycznych.

W HF Inverter Polska pracują wysokiej klasy specjaliści. Większość z nich to inżynierowie automatycy, posiadający niezbędną wiedzę i doświadczenie z mechatroniki, którzy tworzą dział doradców techniczno-handlowych. Dużym wsparciem dla działu doradców jest rozbudowany dział techniczno-serwisowy.

Ze względu na dynamiczny rozwój, przedsiębiorstwo prowadzi stały nabór kandydatów na stanowiska doradców techniczno-handlowych i techniczno-serwisowych.

Kontrahenci z Polski obsługiwani są przez krajowe centrum logistyczne w Toruniu, a w razie konieczności przez centrum logistyczne EURA Drives Europe GmbH z siadzibą w Hamburgu w Niemczech.

W siedzibie firmy w Toruniu przygotowane są sale przystosowane dla uczestników specjalistycznych szkoleń z techniki napędowej. Szkolenia organizowane z wiedzy teoretycznej powiązanej w praktyką. Udostępnione są modele produktów EURA i HF Polska, na których można w sposób praktyczny przećwiczyć zdobytą na szkoleniu wiedzę teoretyczną. Dział techniczny jest również gotowy przeprowadzić na życzenie Kontrahenta, szkolenie teoretyczne powiązane z ćwiczeniami na modelach również poza siedzibą firmy.

Referencje

Nagrody i wyróżnienia

Certyfikaty

Zapraszamy do skorzystania z oferty HF Inverter.