poniedziałek, 06 lipiec 2020

Silnik BLDC

włącz . Opublikowano w HF Inverter

Jeśli szukacie Państwo serca do urządzenia z układem napędowym, to z czystym sumieniem możemy Wam polecić silniki BLDC. Określane także jako napędy bezszczotkowe, modele te mają znacznie uproszczoną budowę w porównaniu do silników DC. Nie oznacza to jednak, że zastosowano tu prostsze rozwiązania: technologia stojąca za napędami BLDC już w momencie wkroczenia na rynek została uznana za rewolucyjną!

Rozwiązanie sprzyjające ciągłości pracy
Zwarta budowa, pomniejszona dzięki wyeliminowanie mechanicznych podzespołów, a także brak iskry sprawiają, że silniki BLDC mogą być wykorzystywane w znacznie szerszym zakresie, niż modele DC. W efekcie możemy Państwu zaproponować rozwiązania zarówno do bram, przekładni planetarnych czy zamiatarek, jak i do zaawansowanej automatyki przemysłowej.

Najistotniejszą zaletą tej propozycji jest jej wysoka bezawaryjność. Poza ewentualną wymianą łożyska, w napędzie tym nie ma elementów, które z czasem zużywają się i mogą potrzebować wymiany. Oznacza to zapewnienie ciągłości pracy, tak ważne w procesach przemysłowych.

Na stronie znajdą Państwo nasze propozycje napędów bezszczotkowych. Rozwiązania przygotowujemy także według Waszych wytycznych, dostosowując modele do przewidywanego napięcia, prędkości obrotowej, mocy oraz warunków, w jakich urządzenie ma pracować.